fbpx

Warsztaty

Zapraszamy do naszego świata :

Robotyka Zabrze

 

Warsztaty Robotyka Przedszkolak LEGO® Education  

Warsztaty stworzono, by wzbudzić zaangażowanie i zmotywować uczestników do zainteresowania się nauką przedmiotów związanych z nauką i techniką. Służą do tego napędzane modele LEGO i intuicyjne programowanie.
Na warsztatach zastosowano praktyczne metody, które zachęcają uczestników do zadawania pytań i dają im narzędzia, by znaleźć na nie odpowiedzi oraz rozwiązywać z życia wzięte problemy.
Dołączone materiały nie mówią uczestnikom wszystkiego, co powinni wiedzieć. Zamiast tego skłaniają ich do sprawdzania swojego stanu wiedzy i badania tego, czego jeszcze nie rozumieją.

Warsztaty realizowane wyłącznie w placówkach wychowania przedszkolnego ( na terenie przedszkola ).

Warsztaty kierowane dla dzieci od 4 roku życia.

 

 

Warsztaty Robotyka LEGO® WEDO 2.0

LEGO® WeDo 2.0 Education to zestawy klocków pozwalające uczniom budować roboty, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Dzięki specjalnym silniczkom, sensorom ruchu i przekładniom zbudowane roboty ruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody. Zajęcia z robotyki mają na celu rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej, uczą podstaw informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów a także podstaw programowania.

Warsztaty kierowane dla dzieci od 6 roku życia ( dotyczy zajęć w domach kultury/szkołach )  - Aktualne Warsztaty

Programowanie Gier

W programie warsztatów : Programowanie na dywanie , Programowanie Scratch , Programowanie wizualne
Tworząc od podstaw własną grę zaczynamy od kreowania świata, w którym będzie się ona toczyć. Na warsztatach szybko i wygodnie nauczymy się edytować podłoże, podnosić i obniżać teren, dodawać wodę i ustalać jej poziom, a także nanosić na projekt najróżniejsze obiekty. Programowanie odbywa się w przystępny, wizualny sposób – elementy mają kształt puzzli, które można ułożyć w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Obiekty zaś mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne.

Warsztaty od 8 roku życia